Σύνδεση Εγγραφή Βοήθεια

Κοινότητα Μηχανικών: Νέα εφαρμογή: Τοπογραφικό Διάγραμμα - Κοινότητα Μηχανικών

Jump to content

  • (2 Σελίδες)
  • +
  • 1
  • 2

Νέα εφαρμογή: Τοπογραφικό Διάγραμμα

#16 Επισκέπτης_ΖΟΡΖ_*

  • Ομάδα: Επισκέπτης

Δημοσιεύθηκε 11 Μάρτιος 2012 - 05:08 μμ

Καλησπέρα και απο εμένα. Πειράζει που εγώ θα διαφωνήσω με αυτό τον τρόπο λειτουργίας των Μηχανικών? Σε λίγο θα κάνουν τη δουλεία μας και προγραμματιστές. Το Τοπογραφικό Διάγραμμα είναι κάτι παραπάνω από συντεταγμένες. (αλήθεια, από που θα πάρει κάποιος την πληροφορία για τις συντεταγμένες του οικοπέδου του?) Σαν να λέμε στον ιδιοκτήτη, κάνε τοπογραφικό από αυτά που σου δίνει το Κτηματολόγιο. Έχει ξεφτιλιστεί ήδη αρκετά η δουλεία μας, δηλαδή τώρα απλά θα αρκεί ο πελάτης να πάει σε κάποιον με δικαιωμα υπογραφής και να το σφραγίσει; Επικίνδυνα μονοπάτια.
0

#17 Επισκέπτης_Γιάννης_*

  • Ομάδα: Επισκέπτης

Δημοσιεύθηκε 27 Μάρτιος 2012 - 05:45 μμ

Καλησπέρα σας και συγχαρητήρια για την εφαρμογή!
Έκανα κάποια δοκιμαστικά με την εφαρμογή και όταν ανοίγω το dxf, δεν μου εμφανίζει σε ελληνικά το κείμενο, αλλά βγάζει διάφορους χαρακτήρες. Έχω το Autocad 2012 for Mac.
0

#18 User is offline   Νίκος Icon

  • Διαχειριστής
  • Icon
  • Ομάδα: Διαχειριστής
  • Δημοσιεύσεις: 104
  • Μέλος από: 07-Νοέμβριος 09

Δημοσιεύθηκε 31 Μάρτιος 2012 - 05:53 μμ

View PostΓιάννης, στις 27 Μάρτιος 2012 - 06:45 μμ, είπε:

Καλησπέρα σας και συγχαρητήρια για την εφαρμογή!
Έκανα κάποια δοκιμαστικά με την εφαρμογή και όταν ανοίγω το dxf, δεν μου εμφανίζει σε ελληνικά το κείμενο, αλλά βγάζει διάφορους χαρακτήρες. Έχω το Autocad 2012 for Mac.

Καλησπέρα σας,

Αν μπορείτε δημιουργήστε ένα απλό .dxf μέσα από το Autocad, που να περιέχει ελληνικό κείμενο σε κάποιο σημείο και στείλτε το μας με e-mail για να το μελετήσουμε.

(Το e-mail μπορείτε να το βρείτε στο κάτω μέρος της σελίδας πατώντας "Επικοινωνία")
0

  • (2 Σελίδες)
  • +
  • 1
  • 2


1 χρήστες διαβάζουν αυτό το θέμα
0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες